Blogi internetowe – gdzie wyszukiwać, co pisać, jak zakładać?

Zapisywanie dziennika jest zajęciem, które uprawiają ludzie od wieków. To naturalnie dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. To właśnie dzięki pamiętnikom dostępny jest również obraz dawnych epok. We współczesnym świecie pisanie pamiętników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

Zamiast pamiętnika papierowego są blogi, czyli pamiętniki internetowe typu https://wiadomoto.pl/. Jest jednakże ogromna różnica pomiędzy takim dziennikiem papierowym a blogiem. Dziennik papierowy był o wiele bardziej osobisty. Tudzież bloga, jaki przecież pracuje w sieci, może czytać każdy. Co zgodność z rzeczywistością internet zapewnia pewną ochronę własności osobistej, ale oraz tak wszyscy mogą posiadać dostęp do zapisu refleksów czy przeżyć. Pamiętnikarstwo pielęgnowane jest także w social środki masowego przekazu.

Social środki masowego przekazu to, poza blogami, różne portale społecznościowe, muzyczne i inne, na których ludzie poznają się, zamieniają doznaniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie dzienników internetowych jest nadzwyczaj atrakcyjne wśród młodych ludzi.

Trzeba jednak wiedzieć, że tego rodzaju zwierzenia prowadzą też niektóre gwiazdy, jak i politycy. Nie ulega wątpliwości niemniej jednak, iż takie pamiętniki osób publicznych różnią się od pamiętników osób absolutnie anonimowych. Politycy na swoich blogach na ogół komentują najnowsze doniesienia z życia polityki, a też wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi kolegami z rządu.

Gwiazdy natomiast donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w jakich zagrały. Blog jako pamiętnik może być absolutnie anonimowy, jednakowoż co poniektórzy umieszczają na nim swoje zdjęcia, piszą czym się absorbują, skąd pochodzą. To typ pewnego oczyszczenia, bowiem i tak piszą o rzeczach, które inni ludzie czytają na odległość. Czasem jednak zdarza się, iż poprzez treści umieszczane na blogu dana osoba jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to w głównej mierze dzieci. W następstwie tego również wszyscy rodzice powinni być czujni oraz zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci oraz jak to na niego wpływa.